Посол Республіки Хорватія в Україні відвідав Канів

26 липня Канів з дружнім візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Томіслав Відошевич.  Пан Томіслав вже п’ять років представляє Хорватію в нашій державі. З 2006 року він був Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватії  в Італії, згодом в республіках – Сан-Марино, Мальта та Кіпр. Томіслава Відошевича і асистента-перекладача Валентину Люстратову зустріли – міський голова Ігор Ренькас, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Володимир Святелик, радник міського голови Микола Москалець та провідний спеціаліст відділу культури  Костянтин Андрієнко. У кабінеті міського голови посла ознайомили з соціально-економічним розвитком міста та досвідом співпраці з європейськими містами-партнерами Канева. Враховуючи суспільно-політичну напругу викликану військовою агресією Росії на сході України, пан Томіслав розповів про свій досвід у миротворчій діяльності під час війни Хорватії за свою незалежність у 1991-1995 роках. Випускник юридичного факультету Загребського університету Томіслав Відошевич у 1991 році став добровольцем Хорватської національної гвардії, а через рік очолив Національну комісію Хорватського офісу при Місії спостерігачів Європейського Союзу. У 1998 році Томіслав Відошевич, на той час Радник прем’єр-міністра Хорватії,  активно сприяв візиту папи римського Івана Павла ІІ до Хорватії з нагоди двадцятиріччя перебування понтифіка на престолі. За словами пана Томіслава, він підтримує екуменічний рух, який сприяє розв’язанню міжконфесійних проблем..

Про це повідомляє сайт КАНІВ СЬОГОДНІ з посиланням на сайт міської ради.

З минулим Канева пан посол ознайомився під час екскурсії містом. Гості відвідали меморіал парку Слави, Успенський собор, пам’ятник Івану Підкові та козацьку церкву Покрови Пресвятої Богородиці. Родинні зв’язки з хорватськими правителями у ХІІІ столітті простежуються у київських князів Всеволода Ольговича і його сина Святослава, яким присвячена меморіальна дошка на Успенському соборі. Внучатим племінником Всеволода був король Хорватії Андріаш ІІ, правнуком Святослава Всеволодовича був Ростислав Славонський, бан (князь) Славонії (східна Хорватія). Настоятель собору отець Георгій подарував послу ікону Божої Матері з підписом на звороті: «На молитвенную память Томиславу Видошевичу в день пребывания в Успенском (Юрьевском) соборе. Пусть Матерь Божия поможет Вам в трудах, пусть дружба крепнет между нашими странами и народами».

Козацький кошовий отаман Іван Підкова, похований у Каневі 1578 року – прямий нащадок хорватських королів Альмоша в ХІ столітті, Андріаша та князя Ростислава Славонського у ХІІІ столітті. В козацькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці посла привітав настоятель храму отець Сергій. Пан Томіслав запалив свічку за звитягу українського війська і записав у книзі для прочан: «З особливою повагою і молитвою за мир на цьому святому місці, з вірою у зміцнення традиційно дружніх відносин хорватського і українського народів».

У незалежній Україні посольство Хорватії відкрилося в Києві у 1992 році. Мар’ян Комбол, третій Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні у 1999-2002 роках вже на завершенні своєї каденції відвідав могилу Тараса Шевченка. Пан Комбол не залишив тоді запису в книзі відвідувачів шевченківського заповідника, але передав музею текст «Заповіту» хорватською мовою в перекладі сучасника Шевченка, видатного хорватського письменника Августа Шеноа.

Перед візитом до Канева Томіслав Відошевич побував на батьківщині Тараса Шевченка в селах  Моринці, Шевченкове, Будище і Вільшана. На Чернечій горі посол разом з міським головою і генеральним директором Шевченківського національного заповідника Мар’яном Піняком вшанував пам’ять Кобзаря. Пан Томіслав залишив запис у книзі вражень заповідника: «Для мене було великою честю покласти квіти і запалити свічку на місці спочинку Тараса Шевченка. У тій гармонії природної краси і незломного творчого людського духу, яким дихає цей величний комплекс, хочу висловити переконання у подальшому поглибленні дружніх відносин між хорватським і українським народами у світлі нещодавніх офіційних візитів хорватського і українського прем’єрів – пана Пленковича до України і пана Гройсмана до Хорватії». На згадку про національну святиню Мар’ян Піняк подарував послу видання 2016 року про Шевченківський національний заповідник за програмою «Українська книга».

У червні цього року в складі депутатів Європарламенту та глав дипломатичних місій в Україні Томіслав Відошевич відвідав промислову зону Авдіївки Донецької області де зустрівся з воїнами 72-ї окремої механізованої бригади. Посол всіляко підтримує український народ у його боротьбі з російською агресією, зближення законодавства України із сучасною європейською системою права і висловив сподівання на розширення партнерських зв’язків Канева з містами республік, які утворилися на теренах колишньої югославської держави.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:                        

Блoгеры cтaнoвятcя oпacнее ИГИЛa и Гитлерa

Пoлтaвcькі пaцaни рвуть мережу

Cтеллa из шoу «Хoлocтяк-7» рaccкaзaлa, был ли у нее cекc c Дмитрием Черкacoвым

Укрaинcкaя cекc-cимвoл cделaлa зaявление o cвoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми

Безвиз c ЕC: cкoлькo нужнo денег в cутки (ИНФOГРAФИКA)

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Блогеры становляться опаснее ИГИла и Гитлера

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

85-летняя модель: “Больше еды я люблю только секс!”

Назван самый сексуальный холостяк земли

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *