У Карашинській ОТГ відкрили новий кооператив

Цього разу – із розведення кіз, яких уже сьогодні 170. Кооператив відкрився у  селі Глушки, де всього 120 мешканців. Тепер там є кооператив і козина ферма.

– Це уже четвертий кооператив у нашій громаді, – повідомив голова Карашинської ОТГ Анатолій Пархоменко. – Крім створення нових робочих місць, кооператив уже сьогодні запланував нові можливості для свого розвитку – виробництво та продаж сирів далеко за межами громади.

– У липні ми, за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», проводили тренінг «Розвиток кооперації та сільське підприємництво на селі для ОТГ» – для посадовців об’єднаних територіальних громад  Сумської, Херсонської, Кіровоградської та Черкаської областей, які дізнались про можливості ефективного розвитку кооперації та сільського підприємництва у ОТГ, – констатує Сергій Слинько, директор Черкаського Центру  розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. – Саме на прикладі Карашинської ОТГ учасники цього масштабного заходу  і  знайомились із успішними проектами розвитку кооперації в громаді. А тепер досвід кооперації Карашинської ОТГ збагатився ще на один, сподіваємось, так само успішний, кооператив.

– На тренінгу із розвитку кооперації  були представники і Карашинської громади, попередні досягнення якої ми показали іншим регіонам України. Розвиток кооперативів став суттєвою складовою і Стратегії розвитку громади, яку ми допомагали їй розробляти, – зазначає радник із регіонального розвитку Черкаського ЦРМС Григорій Перерва. – Слід зазначити, що у маленьких селах, що стають складовими громад, часто є проблеми із роботою, працевлаштуванням. Проте тут люди, замість того, щоб їхати на пошуки кращого за кордон, абощо,  вирішили об’єднатися і створити кооператив. Як і кожен бізнес, він має свої ризики. Це і належне утримання кіз, і забезпечення якості продукції, і її подальший збут. Багато що залежить від голови кооперативу, його здатності налаштувати процес і управляти ним. Як це буде відбуватися, я прогнозувати не беруся. Проте, позитивний досвід інших кооперативів громади та успішно діюча козина ферма у цьому ж селі налаштовують на позитивні прогнози.

 

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Блогеры становляться опаснее ИГИла и Гитлера

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

85-летняя модель: “Больше еды я люблю только секс!”

Назван самый сексуальный холостяк земли

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *