Вибори у Шполі можуть бути надзвичайно брудними

Тривожна інформація про використання брудних виборчих технологій та підготовку до фальсифікацій надходить від представників ВГО «ПЕРЕДОВІ ПРАВОВІ ІНІЦІАТИВИ» із Шполи Черкаської області, де 30 квітня 2017 року мають проходити перші вибори міського голови та депутатів міської ради об’єднаної територіальної громади, про це повідомляє сайт “ШПОЛА СЬОГОДНІ”.

ВГО «ППІ» занепокоєна через затягування Шполянською МВК процедури реєстрації офіційних спостерігачів. Відповідно до постанови №46 від 17 березня 2017 року ВГО «ППІ» отримала дозвіл Центральної виборчої комісії мати офіційних спостерігачів під час перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів, проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних голів та перших виборів старост сіл і селищ 30 квітня 2017 року. Відповідно до закону, ППІ подала до Шполянської МВК усі необхідні документи для реєстрації офіційних спостерігачів 4 квітня, але до цього часу так і не отримали необхідного рішення від виборчої комісії. Оскільки Закон «Про місцеві вибори» чітко встановлює термін – 3 дні з моменту подання, протягом якого виборча комісія має розглянути питання щодо реєстрації спостерігачів, то такі дії Шполянською МВК, розцінюються, як спроби недопущення громадськості для спостереження і контролю за дотриманням законів під час виборів.

Характерною ознакою застосування брудних технологій в Шполі стало масове висунення кандидатів-двійників. Так, політичні опоненти діючого міського голови Шполи Сергія Кравченка, який вдруге балотується на цю посаду, виставили відразу п’ять «клонів» із прізвищем «Кравченко». Причому, двоє із цих технічних кандидатів висунуті від політичних сил, які на політичній арені демонструють непримиренну боротьбу. Обидва кандидати на посаду мера від Опозиційного блоку – Андрій Кравченко (1993 р.н.) та від Радикальної партії Ляшка – Сергій Кравченко (1987 р.н.), є вихідцями із Кіровоградської області та не мали раніше жодного відношення до Шполи.
Така ж доля спіткала ще одного кандидата на посаду мера – голову Шполянської РДА Володимира Потапенка, проти якого висунуто двійників-однофамільців.
Аналіз персонального складу Шполянської міської виборчої комісії показує, то більшість її членів, незважаючи на те, що представляють різні політичні партії – Опозиційний блок, БПП, РПЛ та Батьківщину, голосують синхронно за реєстрацію кандидатів-двійників. Аргументи інших сторін про те, що «клони» будуть використані для маніпуляцій із голосами та волевиявленням виборців, категорично ігноруються та відхиляються.

Одностайні рішення Шполянської МВК щодо резонансних питань, підтверджуються фактами, що дії більшості є узгодженими та спрямовані проти діючого мера Сергія Кравченка. Наприклад, член комісії Людмила Попович, яка представляє Опозиційний блок і фактично є правою рукою голови Тетяни Ляшенко (від «Батьківщини), працює на місцевому підприємстві «Відродження», керівником якого є батько голови комісії. Тобто діє такий «міжпартійно-сімейний» консенсус, коли у Шполянській МВК представники непримиренних політичних партій намагаються в обхід закону впливати на результат виборів.

Подібна ситуація на місцевих виборах спостерігалася в 2015 році в Шполі, коли на посаду міського голови було висунуто рекордну кількість – 20 кандидатів. Також під час підрахунку голосів масово фальсифікувалися підсумкові протоколи у комісіях, де мали більшість представники ОБ та БПП. Черкаським обласним УМВС було порушено кримінальну справу за частиною 4 статті 158 ККУ, але винних у підробці виборчої документації так і не було притягнуто до відповідальності, тому виконавці роблять чергову спробу знову фальсифікувати вибори в Шполі.

Враховуючи виявлені факти щодо масової реєстрації технічних кандидатів-двійників та ухвалення рішень Шполянською МВК, які мають ознаки узгоджених дій спрямованих на фальсифікацію виборів, недопущення офіційних спостерігачів та громадськості до контролю за дотриманням виборчого законодавства. Оскільки до дня голосування залишається близько трьох тижнів, вже зараз можна прогнозувати загострення виборчої ситуації, яка в разі подальшого ігнорування законів та прав громадян, може призвести до того, що вибори в Шполі можуть стати найбільш брудними за всю історію місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах.

ВГО «ПЕРЕДОВІ ПРАВОВІ ІНІЦІАТИВИ» наголошує на необхідності приділити особливу увагу та об’єднати зусилля громадян для посилення контролю за дотриманням демократичних норм під час перших виборів міського голови і депутатів міської ради об’єднаної територіальної громади міста Шполи.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Блогеры становляться опаснее ИГИла и Гитлера

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

85-летняя модель: “Больше еды я люблю только секс!”

Назван самый сексуальный холостяк земли

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *