Відразу на 2 факультетах ЧДТУ офіційно запровадили вивчення робототехніки

Зокрема,  у ЧДТУ започатковано освітню діяльність з підготовки здобувачів вищої освіти освітнього ступеня бакалавр та магістр за двома спеціальностями  – «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» освітньої програми «Робототехнічні системи та автоматизація» (на заміну існуючої освітньої програми «Прилади і системи точної механіки») та «Телекомунікації та радіотехніка» освітньої програми «Радіотехніка та робототехнічні системи» (на заміну існуючої освітньої програми «Радіотехніка»).

– Відповідне рішення було прийнято Вченою радою університету. Цьому рішенню передував розвиток робототехнічного напрямку на факультеті електронних технологій, що втілювався шляхом введення у навчальні плани нових дисциплін та введенням елементів робототехніки у існуючі дисципліни. Надзвичайно важливим є те, що впровадження робототехніки у навчальних закладах підтримує і обласне керівництво. Підтвердженням цього є активний розвиток основ робототехніки в школах області, зокрема – на базі навчальних систем LEGO Education, а також – виділення коштів з місцевого бюджету на придбання сучасного обладнання на кафедру радіотехніки та інформаційно-телекомунікаційних систем, – повідомив в.о. ректора ЧДТУ Олег Григор.

Факультет електронних технологій ЧДТУ відтепер носитиме назву «Факультет електронних технологій і робототехніки». Змінили назви і його 2 кафедри: «Кафедра радіотехніки та інформаційно-телекомунікаційних систем» – на «Кафедра радіотехніки, телекомунікаційних і робототехнічних систем», а «Кафедра комп’ютеризованих та інформаційних технологій у приладобудуванні» на «Кафедра приладобудування, мехатроніки та комп’ютеризованих технологій».

Як зазначив декан Факультету електронних технологій і робототехніки ЧДТУ Артем Гончаров, впровадження робототехніки у навчальні програми університету розширить можливості працевлаштування студентів після закінчення університету – зокрема, на сучасних підприємствах, де діють автоматизовані виробничі лінії. Також, уже під час навчання студенти матимуть можливість брати участь в цікавих проектах, стартапах, створювати розробки, що будуть корисними не тільки в Україні, а й за її межами.

Зміни відбулись і на факультеті інформаційних технологій і систем.

– Робототехніка значною мірою базується на інформатиці та програмуванні, – зауважила декан факультету інформаційних технологій і систем Ірина Трегубенко. – Кафедра спеціалізованих комп’ютерних систем нашого факультету уже кілька років займається розробкою компонентів та вузлів керування саме для галузі робототехніки, у першу чергу – автоматичних систем керування (зокрема, автоматизованими виробничими лініями). Кафедра плідно співпрацює із американськими колегами за напрямком апаратного керування виробничими роботами (зокрема, отримує від них сучасне обладнання). Задля підготовки відповідних фахівців в Україні, на кафедрі у 2015 році відкрито нову спеціальність – «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» освітнього рівня бакалавр із спеціалізацією «Комп’ютерно-інтегровані технологічні процеси і виробництва». Відповідно, рішенням Вченої Ради, кафедру було перейменовано у кафедру робототехніки та спеціалізованих комп’ютерних систем. І це не все. Як відомо, жоден робот, чи сучасний верстат, чи сучасна виробнича лінія не може працювати без програмного забезпечення. Тому, перед тим як увімкнути робота, потрібно розробити програму, зрозуміло, із елементами штучного інтелекту. А саме це є основним профілем нашого факультету. У цьому році на факультеті, у рамках спеціальності «Комп’ютерні науки» відкривається нова освітня програма – «Програмне та інформаційне забезпечення робототехніки». Із 2018 року на кафедрі комп’ютерних технологій та інформаційних систем управління буде відкрито набір на цю освітню програму як бакалаврів, так і магістрів.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Блогеры становляться опаснее ИГИла и Гитлера

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

85-летняя модель: “Больше еды я люблю только секс!”

Назван самый сексуальный холостяк земли

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *